Bejelentkezés bérlőként Bejelentkezés tulajdonosként Bejelentkezés cégként

Hogyan találjunk jó és mégis olcsó albérletet?

Kezdjünk időben albérlet keresni, ne hagyjuk az utolsó pillanatra!

Az albérletkeresési tippek között kiemelten fontos az időzítés, mivel sok albérlet akár már a meghirdetés előtt elkel, kezdjük el időben keresni az albérletet, a bérleti idő előtt minimum egy vagy két hónappal. Minél később kezdjük el az albérlet keresését, annál szűkebb lesz a kínálat, hiszen sokan korán kiveszik az albérletet. Néhány esetben arról is megállapodhatunk a bérbeadóval, hogy bizonyos hónaptól vesszük ki a lakást. 


Ne sajnáljuk az időt, nézzünk át minél több hirdetést!

A jó albérlet megtalálása időbe telik, ugyanakkor a legtöbb időt azzal spórolhatjuk meg, ha minél több hirdetést nézünk át és tisztában vagyunk a kínálattal. Hasonlítsuk össze a hirdetéseket és a lakásokat, ne csak a bérleti díj összegét hasonlítsuk össze, hanem az összes többi költséget is, a távolság miatti utazási költségeket, a közös költséget és a havi rezsi számlák összegét is. Amennyiben egy hirdetésben nem találjuk, a rezsi összegét akkor érdeklődjünk telefonon vagy írásban a hirdetés feladójánál. 


Tisztázzunk előre minden felmerülő költséget, hogy ne érjenek meglepetések később

Amikor arról gondolkodunk, hogy hol vegyünk ki lakást Budapesten olcsón, akkor ne csak a havi bérleti díjat hasonlítsuk össze, hanem számoljunk a további költségekkel is, a havi közös költséggel és a lakás havi rezsi költségével is. Továbbá, vegyük azt is figyelembe, hogy melyik lakásnál mekkora a kaució összege, tehát hasonlítsuk össze a lakásokat a szerint is, hogy hány havi bérleti díjat kell biztosítékként adnunk a lakás tulajdonosának. 


Fontoljuk meg, hogy lakótárssal költözünk

Az albérletkeresési tippek között az egyik leginkább átgondolandóbb tipp, hogy amikor albérletet keresünk, akkor gondoljuk át, hogy van e lehetőségünk mással vagy másokkal együtt kivenni lakást albérletbe. Fontoljuk meg, hogy mik az igényeink, és azt, hogy amennyiben többen veszünk ki egy lakást, akkor a havi költségek megosztódnak a bérlő társaink között. Ez által lényegesen olcsóbban tudunk bérelni albérletet és lehet, hogy minimális kompromisszumot kell hozni, továbbá, amennyiben évfolyamtárssal együtt vagy évfolyamtársakkal együtt költözünk, akkor ennek lehet pozitív hatása a tanulmányainkra is. 


Nézzünk szét a kevésbé felkapott, de feljövő negyedekben/kerületekben is

Hol vegyünk ki lakást Budapesten olcsón? Az albérletkeresés tippek nagyon fontos tényezője, hogy ne csak a felkapott és népszerű kerületekben keressünk albérletet, lehet, hogy napi öt vagy tíz perc további utazással, olyan albérletet találunk, ami mind anyagilag, mind a körülményeiben jobban megfelel az igényeinknek. Bátran nézzük meg a külső kerületek ajánlatait és nézzük meg a lakásokat, hogy minél több benyomásunk és összehasonlítási alapunk legyen a döntésünkhöz. 

Ossza meg ezt a cikket:
Javasoljuk
Miért érdemes középtávra kiadni ingatlant?
Milyen lakást válasszunk kollégium helyett Budapesten?
Milyen lakást vásároljunk albérletkiadás céljára Budapesten?
Forrás