Bejelentkezés bérlőként Bejelentkezés tulajdonosként Bejelentkezés cégként

Hol keressünk lakást Budapesten egyetemistaként?

Milyen szempontok alapján válasszunk kiadó lakást egyetemistaként (elhelyezkedés, közlekedés, ár, felszereltség)?

Amikor egyetemistaként keresünk albérletet Budapesten, akkor több szempontot is érdemes átgondolni mielőtt kiválasztjuk a kiadó lakást. Az egyik legfőbb szempont a lakás elhelyezkedése lesz, hogy milyen távol van a felsőoktatási intézménytől, és hogy milyen közel esik a tömegközlekedési eszközökhöz. A lakás ára is fontos szempont, akár egyedül vagy lakótársakkal együtt bérelünk ki lakást egyetemistáknak. A lakások árainak az összehasonlításánál, vegyük figyelembe természetesen a havi bérleti díjat, de mellette fontos, hogy számoljunk a további kiadásokkal is, tehát a havi közös költséggel és a havi rezsi számlákkal is. Tisztázzuk előre, hogy a közös költségben milyen költségek vannak benne, például a vízdíj vagy a lépcsőház takarítása benne van vagy ezeket külön kell fizetni. A rezsi számlákra a leginkább az fog hatni, hogy milyen fűtés van a lakásban, villany vagy gáz, hogy mennyire korszerű a lakás, felújították e például a nyílászárókat vagy sem. A lakás felszereltsége is szempont lesz, például, hogy milyen háztartási gépek vannak a konyhában, vagy például, hogy van e mosógép a lakásban vagy nincs. 


Javasolt környékek/kerületek bemutatása egyetemistáknak

Kiadó lakások egyetemistáknak Budapesten sok helyen találhatók, a Flatio.hu oldalon is több kerületben találunk kiadó albérletet egyetemistáknak. A legnépszerűbb környékek az egyetemekhez közel eső környékek illetve az esti szórakozáshoz több lehetőséget kínáló Ráday utca, Liszt Ferenc tér környéke illetve a hetedik kerület felkapottabb utcái. Ezeken a környékeken sok étterem, kávézó, söröző és szórakozó hely is található, ezért népszerűek a diákok között. Mivel mindegyik említett környék a centrumhoz közel található, jó a tömegközlekedés, akár metróval, akár villamossal sok egyetem is hamar elérhető. Szintén népszerű kerület még Budapesten az egyetemisták között a XI. kerület, ahol főleg a Bartók Béla út és a Móricz Zsigmond tér környéke a legkeresettebb az egyetemisták között. Ezen a környéken szintén sok beülős hely, kávézó és söröző található. 


Pár példa egyetemistáknak való lakásra a Flatio.hu-n

Az egyik példa ilyen egyetemistáknak ajánlott lakások közül a Gárdonyi téren található 24 négyzetméteres garzonlakás.

A lakás bútorozott, van internet és légkondicionáló, jól felszerelt a konyha háztartási gépekkel és a havi bérleti díja 140 ezer forint. Egy másik példa a West End környékéről.

Biztonságos környéken ez a galériázott 29 négyzetméteres kis lakás egyetemistáknak ajánlott. A lakás bútorozott, van internet hozzáférés és kábel TV. A konyha nagyon jól felszerelt háztartási gépekkel: mikrohullámú sütő, gáz főzőlap, sütő, hűtő, fagyasztó. Az albérletben van mosógép is. A havi bérleti díj 150 ezer forint. További példa a lakások közül amiket egyetemistáknak ajánlanak Budapesten.

A Palota negyedben található 22 négyzetméteres kis lakás ideális egyetemistának egyedül. Sok egyetem pár perc sétára elérhető és a közkedvelt esti szórakozó negyedek is közel vannak. Alapfelszereltség az internet. A konyhában elektromos főzőlap, hűtő, edények a főbb felszereltségek. A fürdőszoba zuhanyzós. Amikor egyetemistáknak keresünk kiadó lakást, többnyire a kisebb méretű garzonlakások között tudunk válogatni, ahol a helykihasználás miatt, főleg zuhanyzók vannak beépítve. Ez a lakás is népszerű környéken helyezkedik el, kimondottan jó tömegközlekedési lehetőségekkel, közelben található több metró megálló is illetve számtalan villamos és busz is elérhető pár perc sétával. 


Ossza meg ezt a cikket:
Javasoljuk
Miért érdemes középtávra kiadni ingatlant?
Milyen lakást válasszunk kollégium helyett Budapesten?
Milyen lakást vásároljunk albérletkiadás céljára Budapesten?
Forrás